Menu Zamknij

Dlaczego warto do nas przyjechać

Dwór Bysina jest małym zacisznym gościńcem położonym we wsi Bysina. Oprócz świetnych, nowoczesnych pokoi za naprawdę konkurencyjną cenę także lokalizacja jest dużym atutem dla ludzi szukających spokoju. Bliskie sąsiedztwo Myślenic, Krakowa, Oświęcimia, Zatoru sprawia że jest on świetnym punktem wypadowym do zwiedzania Małopolski.

Małopolska

Region w którym Dwór Bysina się znajduje jest bardzo bogaty w atrakcje turystyczne. Rozsądna odległość Dworu Bysina umożliwia państwu ich zwiedzenie niskim kosztem czasu przeznaczonego na dojazd.

Więc informacji znajdą państwo na stronie www.visitmalopolska.pl

Kraków

Kraków uznawany jest za stolicę historycznej Małopolski. Jest najważniejszym miastem na południu Polski. Posiada on tak wiele różnorakich miejsc wartych odwiedzenia że sposób ich wszystkich wymienić. Najlepsze atrakcje wg. użytkowników TripAdvisor w Krakowie.

Wieliczka

Kopalnia Soli „Wieliczka” – kopalnia soli kamiennej, w Wieliczce pod Krakowem. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli „Bochnia” wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu. W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. W 1989 roku Kopalnia Soli „Wieliczka” poszerzyła Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego, z której została skreślona w 1998 roku. Od 1994, to także pomnik historii Polski. 30 czerwca 1996 roku zaprzestano całkowicie eksploatacji złoża. Kopalnia soli Wieliczka w 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” została uznana za jeden z siedmiu cudów Polski, zdobywając największą liczbę głosów.
Źródło: Wikipedia

Oświęcim

Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940–1945). W części obozu utworzono Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (1947), pomnik i instytucję kultury dokumentującą zbrodnie niemieckie w okupowanej Polsce.
Źródło: Wikipedia

Zator

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Źródło: https://energylandia.pl/

Tatry i Zakopane

Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego.

Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego (od Doliny Suchej Wody do Doliny Małej Łąki).

Źródło: Wikipedia